FAQ - časté dotazy

Jaká je běžná dodací lhůta fotografií?

Atelierové a exterierové zakázky jsou předávány nejpozději do 3 týdnů od vyběru fotografií (ne ode dne focení). Svatební fotografie jsou předávány nejpozději do 6 týdnů od svatby. Zakázky (ve formátu RAW) uchovávám po dobu 3 měsíců poté soubory mažu a uchovávám upravené fotografie ve formátu JPEG po dobu 6měsíců.

Jak se mohu objednat?

Služby lze objednat prostřednictvím SMS zprávy, telefonického kontaktu, osobním kontaktem, mailovou poštou nebo pomocí zpráv na facebooku. Objednáním služeb fotografa je automaticky stvrzeno přijetí obchodních podmínek a srozumění s nimi.
Objednáním služeb se má zato, že se klient seznámil s fotografickým stylem fotografa a je s ním srozumněn.

Berete si zálohu?

U některych typů focení (stužkovací ples, svatby) je vyžadována záloha. Nutnost složení zálohy je vždy uvedena v ceníku. Objednání a rezervace termínu se považuje za závaznou až složením zálohy. Jeho cena se odečítá od konečné ceny focení.
V případě, že dojde ke zrušení objednávky z vážných důvodů daných na straně fotografa, je fotograf povinen vrátit objednateli veškeré finanční plnění, které od něj do té doby obdržel (tj. zálohu) a to nejpozději do 7 dnů od oznámení o zrušení objednávky.
V případě zrušení objednávky ze strany objednavatele rezervační poplatek propadá ve prospěch fotografa. Zrušení termínu je třeba napsat písemně na uvedenou emailovou adresu fotografa.
Zálohu lze uhradit hotově nebo převodem na bankovní účet.

Kdy probíhá platba fotografování?

U svatebního fotografování je doplatek ceny splatný při předání hotové zakázky buď v hotovosti nebo převodem na bankovní účet. U ostatních stylů fotografování probíhá platba individuálně.

Lokalita fotografování?

Fotografování probíhá z velké části v exteriéru, na kterém se s klientem dohodnu. V zimních měsících se můžeme domluvit na fotografovaní v atelieru.

Jak si můžeme vybrat fotografií?

Fotografie jsou k výběru zasílány prostřednictvím soukromé galerie na stránkách https://luphoto.rajce.idnes.cz/. Přístup ke galerii je zajištěn heslem, které je klientovi zaslán prostřednictvím mailu či fb zprávy do 5 pracovních dnů od fotografování.
Počet fotografií, které jsou zaslány k vyběru, je zcela v mé kompetenci a není nikterak konkrétně určen. Neručím za spolupráci všech členů rodiny a pokud se nepodaří v rámci časové dotace nafotit dostatek kvalitních fotografií nenesu odpovědnost. Větší počet fotografií zasílanych k výběru nelze žádnym způsobem vymáhat ani odvozovat od délky či náročnosti focení. 
Základní cena uvedená v ceníku se vždy vztahuje k základnímu počtu fotografií. Cena dalších fotografií nad uvedený rámec je vždy uvedena v ceníku u jednotlivých typů fotografování.
U svatebních, reportážních fotografií, je vyběr fotografií k finálním úpravám prováděn fotografem. Do jejich vyběru však klient nezasahuje. Vyběr fotografií je projevem autorského přístupu a fotografického stylu fotografa.
Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez mého souhlasu jako autora daného díla dovoleno náhledy kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat. Jsou ve vlastnictví fotografa a jsou určeny výhradně pro výběry fotek k úpravám.

Retušujete fotografie?

Všechny odevzdávané fotografie jsou upravené. Neupravené fotografie nikde nezveřejňuji! . U rodinných, portrétních, svatebních fotografií je upravován ořez, kontrast, jas a barevné ladění, odstraňuji drobné kosmetické vady. Případná lehká úprava postavy je prováděna jen na vyslovné přání klienta. 
V případě nadstandardních zásahů (úprava zubů, odstranění tetování/samolepek a dalších náročnějších retuší) je klientovi účtováno 100 Kč navíc za každou fotografii.

Poskyujete dárkové poukazy (vouchery)?

Dárkové poukazy jsou vystavovány na základě objednání této služby v hodnotě jednotlivych fotografování dle ceníku.
Platnost dárkovych poukazů je na domluvě s klientem. Služba musí být objednána i vyčerpána do data platnosti.
Toto datum platnosti je uvedeno na jeho rubové straně. V případě, že není dárkový poukaz do doby platnosti uplatněn, jeho hodnota beze zbytku propadá. Dárkový poukaz je možné vyzvednout osobně nebo zaslat poštou po předcházející platbě na bankovní účet.

Jaké poskutujete formáty fotografií?

Fotografie jsou odevzdávány ve formátu JPEG v plném rozlišení a to v barevné a černobílé formě. RAW formát neposkytuji! 
Za každou uprvavenou fotografií nad rámec balíčku si účtuji 80,-Kč.

Reklamace?

Reklamace make-upu je možná pouze před začátkem fotografování nebo v jeho průběhu, nikoli však po jeho skončení. Reklamace digitálních souborů uloženych na CD/DVD je možná pouze na základě technické vady nosiče. V případě prokázané vady (poškozené soubory) má klient nárok na bezplatnou výměnu CD/DVD se zapsanymi soubory. Vlastní vzhled klienta a jeho nespokojenost s ním není důvod k reklamaci digitálních souborů ani fotografií. Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem a autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci zakázky.

Autorská práva?

Náhledy fotografií z galerie není dovoleno kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (např. odstraněním loga) dle autorského zákona č. 121/2000 sb.bez souhlasu fotografa. Jsou ve vlastnictví fotografa a jsou určeny pouze pro vyběr fotografií k retuši. Prosím, respektujte toto upozornění, neposílejte odkazy na fotografie mailovou poštou, nezveřejňujte je na sociálních sítích a vyčkejte na konečnou podobu vašich snímků. 
Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí byt použity pro jakykoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci. 
Fotograf není oprávněn zveřejňovat ani jinak užívat fotografie bez předchozího souhlasu klienta.

Cena fotografování?

Cena konkrétních typů fotografování je podrobně popsána v oddíle FOTOGRAFOVÁNÍ. Pokud klient nepožaduje k fotografiím jejich tištěnou podobu, cena zakázky se nemění. Všechny ostatní formáty je třeba uhradit dle níže přiloženého ceníku tisku fotografií. 
Hodinová sazba pro firmy je 1.000 kč

Jak probíhá předání zakázky?

Fotografie je možné si vyzvednout buď osobně, nebo je mohu zaslat poštou (platí klient). Jiny způsob předání není možny.

Tyto obchodní podmínky jsou platné od 1.5.2016

Vytvořte si webové stránky zdarma!